Jak jsem začala tloustnout?

18. dubna 2016 v 18:17 | B. |  Zkušenosti
Tak když už jsem tedy založila tento blog, který mi bude pomocníkem na mé cestě k vysněné postavě, ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost, jak jsem začala celkem razantně tloustnout.
Víte, nemám ráda řeči lidí, kteří tvrdí, že ten, kdo má nadváhu, pořád jenom jí. Opak také může být pravdou a já jsem toho zářným příkladem.
Nikdy jsem nebyla nijak extra hubená, ani nijak extra tlustá. Když se na to podívám zpětně, byla jsem vždy taková ta "více oplácaná". Toto období "více oplácanosti" začalo kolem 6.třídy základní školy. Nikdy jsem nijak extra moc nejedla a v tu dobu jsem jedla třeba jenom dvakrát denně. Bohužel, na základní škole přišla také šikana a tím pádem i stres. Pár lidí z vyšších tříd si mě vyhlédlo, upřímně vlastně ani nevím, proč tomu tak bylo. Nadávali mi, že jsem "vyžrané prase" a také do "cikánek". Paradox je v tom, že já mám ve skutečnosti hodně světlou barvu pleti, někdy i průhlednou, jak říká moje mamka. Jenomže znáte to, nasadili mi brouka do hlavy. Najednou jsem si začala připadat sama sobě odporná, se vším všudy, skoro jsem nejedla a přesto jsem přibírala.


To vše se zlomilo myslím v osmé třídě. Pořídili jsme si domů rotoped a já na něm jezdila doma každý den pouhých 30minut. Upřímně, jedla jsem, jak jsem chtěla, pouze sladké čaje jsem vyměnila za čistou vodu. Najednou se moje váha hodně snížila. V tu dobu jsem si, i když jsem hodně zhubla, připadala pořád velmi tlustá. Urážky totiž přicházely stále. Když se opět zpětně podívám na fotky, říkám si, jak jsem mohla být tak moc hubená, až mi to přijde dokonce ošklivé.
V 9. třídě přišla moje první láska, v tu chvíli mě už nic jiného nezajímalo, než nový přítel. Z přítele se však za rok a půl vyklubal někdo, koho jsem neznala. Opět jsem se začala hodně stresovat, tím pádem opět tloustnout. Podotýkám, že já patřím mezi skupinu lidí, která když je ve stresu, tak vůbec nemůže jíst. Nejedla jsem třeba celý den, protože jsem věděla, že bych jinak vše vyzvracela. Ano, váha se na chvíli opravdu snížila, ale stačilo se jenom trošku najíst a měla jsem vše znovu zpátky a ještě ve větší míře.
S přítelem už nejsem, mám jiného a jsem šťastná, ovšem zkušenosti z minulých letse mě bohužel stále drží ve formě "kil navíc". Neřekla bych o sobě, že jsem vyloženě tlustá. Řekla bych o sobě, že jsem prostě oplácaná. Mám postavu ve tvaru hrušky, vše se mi usazuuje na stehnech, zadku a bocích. Připadám si někdy maličko komicky, jelikož pas mám oproti bokům velmi štíhlý. Moje pánev je už tak sama o sobě široká, takže i kdybych tam nějaký ten špíček neměla, stejně bych je měla docela široké. Na břiše se mi neusazuje vůbec nic, to mám krásně ploché a s tím jediným jsem spokojená. Dalo by se říci, že jsem taková širší "kytara" :D.
Abych byla upřímná, nelíbí se mi, když je holka příliš hubená. Líbí se mi, když má krásný pevný zadek a trochu vyrýsovaní bříško, pekáč na břiše holky se mi opravdu nelíbí. Teď samozřejmě nechci urazit nikoho, komu se líbí, pokud holce lezou žebra a má 3cm mezeru mezi nohama, to opravdu ne. Jak se říká, 100 lidí - 100 chutí. A já patřím mezi ty, které chtějí mít krásnou zpevněnou postavu.
Tady teda máte příklad, že já opravdu "nežeru", jak by někteří chytrolíni řekli, ale moje váha se bohužel zvětšuje pod vlivem stresu.Teď jsem bohužel musela přerušit před maturitou školu, na kterou jsem nikdy neměla chodit, protože není vůbec pro mě a bohužel se ke mně zachovali kvůli nemoci hodně ošklivě. Tudíž nastupuji příští rok na jinou školu do čtvrtého ročníku.
A jak to máte s nárůstem váhy vy? Líbí se vám spíše vysportovanější postavy nebo jiné?

Dodatek - myslím, že za můj nárůst váhy může také hormonální antikoncepce, které se nechci za žádnou cenu vzdát :D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 letmebebeautiful letmebebeautiful | 18. dubna 2016 v 19:37 | Reagovat

Stres je podle mě hodně ovlivňující... Uplně si nedokážu představit přerušovat školu před matritou, ale ono se to nakonec určitě v něčem odrazí a bude to k dobrému třeba:) Líbí se mi, že nechceš být taková ta hodně hubená slečna, upřímně se mi to uplně také nelíbí, občas ano, ale myslím si, že by lidé měli být hlavně spokojeni sami se sebou, cítit se dobře a dokud je to neohrožuje na zdraví (jak psychickém tak fyzickém) tak je to vlastně asi jejich věc:) Hodně štěstí se vším, drž se!:)

2 damaora damaora | Web | 18. dubna 2016 v 20:13 | Reagovat

Tak to máme podobně. Moji váhu také hodně ovlivňuje stres. A postavu do tvaru hrušky mám také :D Také se mi nelíbí, když je holka příliš vychrtlá, taková rozhodně nechci být, ani když je příliš vypracovaná, nějaká kulturistka, to už je moc. Chci něco mezi tím, být hezky zpevněná, mít pěkné bříško, hubené nohy a celkově postavu. Držím palce se vším :) <3 a máš krásný blog, nechceš se spřátelit? :)

3 B. B. | Web | 18. dubna 2016 v 21:37 | Reagovat

[1]: Také jsem si to neuměla do poslední chvíle před přerušením, bohužel mi nic jiného nezbylo kvůli zdraví :).

[2]: Děkuji a ráda spřátelím :)

4 Effy Effy | E-mail | Web | 18. dubna 2016 v 23:16 | Reagovat

To vyloženě nesnášim, jak pro některé lidi oplácaný/tlustý=hodně žere. Jenže ono je to jednoduché, rychle odsoudit na základě vzhledu a dál se nezajímat. Já si tedy za svou postavu můžu sama, to vím. Minimální pohyb a samé dobroty po celý den (i noc) udělaly svoje :D Jsem ráda, že je tu mezi námi další človíček, kterému se nelíbí ty přehnané vychrtliny a chce vypadat prostě jen hezky a zdravě :) Přeji spoustu sil ve tvém snažení a co nejlepší výsledky. Jinak díky za tip na ta relax videa, už jsem si to nacpala do mp4 a v noci nasadím sluchátka :) Pokud náhodou budeš chtít, klidně můžeme spřátelit. Něco mi říká, že k tobě stejně budu chodit často :D

5 B. B. | Web | 19. dubna 2016 v 16:34 | Reagovat

[4]: Není zač, já to objevila teprve nedávno, takže jsem ráda, že nejsem sama, kdo to nezná :). Ráda spřátelím :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama